Ubezpieczenie zdrowotne – Krankenversicherung – szpital w Niemczech

Niemiecka służba zdrowia – szpitale

W Niemczech mamy do czynienia z trzema rodzajami szpitali. Są to szpitale państwowe, prywatne oraz charytatywne, prowadzone najczęściej przez różne fundacje i organizacje religijne. W większości miast uniwersyteckich znajdują się kliniki uniwersyteckie. To właśnie w nich znajduje się najczęściej najlepszy i najnowszy sprzęt badawczy i leczniczy.

Wszystkie szpitale oprócz niektórych prywatnych dostępne są dla wszystkich pacjentów posiadających ubezpieczenie zdrowotne. Aby się do szpitala udać, najczęściej potrzebne jest nam skierowanie od lekarza rodzinnego. Oczywiście poza nagłymi przypadkami. W szpitalu pacjenta przejmuje inny lekarz.

Zawsze jednak trzeba mieć ze sobą dowód ubezpieczenia zdrowotnego, gdyż nie istnieje coś takiego jak bezpłatny szpital, nawet w nagłych wypadkach, choć zwykle takim osobom nie odmawia się pomocy. Wszystkie szpitale dysponują oddziałem pogotowia, więc z nagłym przypadkiem możesz się udać do najbliższego z nich. Oddziały te są czynne również w nocy i w weekendy. Jeśli potrzebujesz karetki (Krankenwagen), wykręć w telefonie numer 112. Działa on z każdego telefonu, również z budki, gdzie nie potrzeba do jego wykręcenia karty, gdyż jest to numer bezpłatny.

Jeśli jesteś ubezpieczony prywatnie, prawdopodobnie dostaniesz lepszy pokój (jeśli twoje ubezpieczenie to pokrywa). Z zasady, pacjenci objęci ubezpieczeniem państwowym dostają po prostu pokoje większe, w których leży większa ilość chorych. W szpitalu nie dostaniesz szczoteczki do zębów, ręcznika, piżamy i innych przyborów toaletowych, więc musisz zabrać je ze sobą z domu.

Tanie ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech bez nadpłacania zaległych składek: ubezpieczenie na Gewerbe, ubezpieczenie zdrowotne (Krankenversicherung), ubezpieczenie samochodu (Kfz-Versicherung), ubezpieczenie oc (Haftpflichtversicherung), ubezpieczenie wypadkowe (Unfallversicherung), ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung), ubezpieczenie mieszkania (Hausratversicherung), ubezpieczenie rentowe (Rentenversicherung), Kindergeld (rodzinne na dzieci również w Polsce), Gewerbe bez meldunku w Niemczech, oferty pracy w Niemczech.

Reklamy

1 Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s