Ubezpieczenie zdrowotne – Krankenversicherung – opieka pielęgniarska

Niemiecka służba zdrowia – opieka pielęgniarska

W niemieckiej służbie zdrowia istnieje coś takiego jak pojęcie opieki pielęgniarskiej. Składki na tę opiekę są pobierane od wszystkich posiadających ustawowe ubezpieczenia zdrowotne. Ubezpieczenie to zostało wprowadzone w 1995 roku jako tzw. „piąty filar” i jest to ubezpieczenie na wypadek zaistnienia sytuacji w której wymagał będziesz opieki pielęgniarskiej na skutek np. wypadków lub chorób czy starości.

Będąc ubezpieczonym w systemie państwowym, filar ten masz jakby z automatu. Niektóre prywatne ubezpieczenia zdrowotne również mają tę opcję z automatu, a do tych, które nie mają, nie zawsze musisz tę opcję dokupić. Istnieją opcje prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych bez obowiązku ubezpieczenia pielęgnacyjnego.

Jeżeli wymagasz stałej opieki pielęgniarskiej na dłużej niż 6 miesięcy, możesz się ubiegać o przyznanie funduszy na to. Otrzymasz albo pielęgniarkę na stałe, albo środki na jej zatrudnienie lub do przekazania członkom rodziny, którzy się tobą opiekują.

Tanie ubezpieczenia zdrowotne w Niemczech bez nadpłacania zaległych składek: ubezpieczenie na Gewerbe, ubezpieczenie zdrowotne (Krankenversicherung), ubezpieczenie samochodu (Kfz-Versicherung), ubezpieczenie oc (Haftpflichtversicherung), ubezpieczenie wypadkowe (Unfallversicherung), ubezpieczenie na życie (Lebensversicherung), ubezpieczenie mieszkania (Hausratversicherung), ubezpieczenie rentowe (Rentenversicherung), Kindergeld (rodzinne na dzieci również w Polsce), Gewerbe bez meldunku w Niemczech, oferty pracy w Niemczech.

Reklamy
Kategorie: Tagi:

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s